Obuv z našeho internetové obchodu (www.trendsetter.sk) sa radí do kategórie Módna obuv

Ošetrovanie obuvi

Zakúpenú obuv je nutné pravidelne ošetrovať čistiacimi a konzervačnými prípravkami. Včasným a pravidelným ošetrovaním obuvi dosiahnete predĺženie životnosti tovaru, a zvýšite jeho estetičnosť.

Usňová obuv : Jedná sa o tovar vyrobený z  prírodných materiálov, ktoré je nutné pravidelne ošetrovať prípravkami špeciálne určenými na jednotlivé povrchové úpravy usňových zvrškov obuvi. Jednotlivé prípravky Vám doporučí pri kúpe obuvi personál predajne. Je nutné pripomenúť, že obuv z prírodných materiálov nie je vhodná do daždivého počasia a je treba počítať s vlhnutím či premokaním usne. Čiastočné zníženie premokania je možné dosiahnuť nanesením špeciálnych impregnačných prípravkov. Je nutné tiež počítať zo skutočnosťou, že pri zvýšenej potivosti nôh alebo pri navlhnutí obuvi môže dôjsť k čiastočnému púšťaniu farby z prírodných stielkových a podšívkových materiálov. Pre obuv z prírodných materiálov je tiež charakteristické vykazovať určité materiálové a farebné odlišnosti. Taktiež nie sú dopredu určené deformačné zóny a kresba na povrchu materiálu.

Syntetická obuv: Je vyrobená z plastov a poromerov. Jej údržba je jednoduchá a nenáročná. Stačí ju umyť vlhkou handrou a vyutierať do sucha. Nie je vhodná do mrazivého počasia pri teplotách nižších ako –5 stupňov C. Vtedy môže dôjsť k poškodeniu zvrškového materiálu. Taktiež nemá také termoizolačné vlastnosti ako napr. useň.

Textilná obuv : Ošetruje sa po vysušení vykefovaním nečistôt suchou kefkou, prípadne na to špeciálne určenými prípravkami. Syntetický semiš sa tiež považuje za textilný materiál.

V žiadnom prípade nie je možné prať topánky v práčke na prádlo

Používanie obuvi

- Pri obúvaní obuvi uzavretých strihov je nutné používať obuvák, aby sa tak predišlo poškodeniu – deformácii pätičky obuvi.

- Sledovať priebežne opotrebenie obuvi a zabezpečiť včasnú opravu výrobku. Počas reklamačnej doby je nutné uplatniť si reklamáciu na obuv ihneď ako k poškodeniu obuvi došlo. Umožní sa tak včasná a riadna oprava obuvi, prípadne objektívne posúdenie neopraviteľnej vady. V prípade, že zákazník bude nosiť obuv s poškodením zanikne mu tak nárok na uplatnenie reklamácie.

- Chráňte obuv pred premáčaním a chemikáliami. V prípade, že Vám obuv premokne, nevysušujte ju v bezprostrednej blízkosti zdrojov tepla, ale vysúšajte ju pri izbovej teplote.

- Doporučujeme Vám častejšie striedať obuv a to najmä z hygienických dôvodov. Dôležité časté menenie obuvi je najmä u ľudí so zvýšenou potivosťou nôh, pretože pot ako agresívna látka môže poškodiť stieľkový materiál. Tomu sa dá čiastočne predísť tým, že obuv necháme vyvetrať.

Dodržiavaním tohoto návodu sa vyhnete poškodeniam obuvi, ktoré by mohli byť prekážkou pri posúdení reklamácie a vyhnete sa nepríjemným situáciám pri používaní obuvi.

 

Top